Romanya vizesi alan kişiler aldıkları tüm durumlar olayında vize sayesinde diledikleri benzer seyahat etme durumuna sahip olmaktadır. Tüm durumlar olayında vizelerin alınması durumunda kişiler almaya netlik vermek için harekete geçmediğiniz pek çok ülkeye de özgür sadece içerikte seyahat edebilmektesiniz. Seyahatlerini sorunsuz sadece içerikte gerçekleştirmek almaya netlik vermek için harekete geçmeyen kişilerin bunun ek olarak vizelerini almaları gerekmektedir.

Genel anlamda ki vizelerin de alınabilmesi ek olarak tüm durumlar olayında kapsamda kişilerin gereken tüm adımları eksiksiz sadece içerikte bilmeniz gerekmektedir. Lakin kişiler de tüm adımları bilerek doğru sadece içerikte hareket edebilirseniz sorunsuz içerikte vizelerinizi alabilirsiniz.

Sizler de Romanya seyahati gerçekleştirmek istiyorsanız lakin kesinlikle yapmanız gereken adımları eksiksiz sadece içerikte yerine getirmeniz gerekmektedir. Tüm durumlar olayında kapsamda yapmanız gereken işlemler son derecede basit olmaktadır. Tüm durumlar olayında vizeleri almaya netlik vermek ek olarak öncelikli yer alarak gereken durumları sağlamanız gerekmektedir.

Tüm durumlar olayında durumları sağlamanız ardından tüm durumlar olayında kez de işlemlere geçmeniz gerekmektedir. Lakin tüm işlemleri eksiksiz sadece içerikte tamamlayabilirseniz sorunsuz sadece içerikte vizelerinizi alarak seyahatlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya Schengen vizesi almaya netlik vermek istiyorsanız lakin bunun ek olarak yapmanız gereken belirli işlemler bulunmaktadır. Kişiler de tüm durumlar olayında vizeleri alarak sorunsuz sadece içerikte seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Lakin tüm durumlar olayında vizeleri almaya netlik vermek istiyorsanız kişilerin de kesinlikle gereken durumlara uygun olmanız gerekmektedir. Tüm durumlar olayında durumlara uygun olmanız durumunda da sorunsuz sadece içerikte vize alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer gereken durumlara uygun olursanız kişilerin de vize almaya netlik vermek ek olarak gereken işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Tüm durumlar olayında işlemler esnasında kesinlikle oldukça titiz olmak gerekmektedir. Lakin ne değin titiz sadece içerikte işlemlerinizi gerçekleştirirseniz kişilerin de vize almanız o değin kolay hale gelmektedir. Romanya vizesi almak ek olarak yapmanız gerekenler aslında kişiler ek olarak de sadece hayli kolay olmaktadır. Sadece tüm durumlar olayında kapsamda gerekli gözlenen detayları eksiksiz şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Romanya Vize Alma Şartları Nelerdir?

Romanya vize almaya netlik vermek istiyorsanız lakin kişilerin öncelikli yer alarak gerekli gözlenen durumları eksiksiz sadece içerikte yerine getirmeniz gerekmektedir. Tüm durumları lakin sağlıyorsanız kişilerin de vize almanız mümkün hale gelmektedir. Lakin durumları sağlamamanız durumunda vizenizi almaya netlik vermek benzer sadece durum söz konusu olmamaktadır. Kişiler de vizenizi almaya netlik vermek ek olarak gerekli gözlenen durumları sağlayabilmekte ek olarak böylelikle de vizelerinizi almanızın ardından seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vize İçin Gerekli Evraklar

 Romanya vizesi almak almaya netlik vermek için harekete geçmediğiniz zaman kişilerin de belirli belge ek olarak evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Tüm durumlar olayında evraklarınızı da eksiksiz sadece içerikte hazırlamanız gerekmektedir. Kişilerin de hazırlamanız gereken belge ek olarak evraklar şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Pasaport
 2. Aktif banka hesabının üç aylık dökümlerine ek yer alarak 3000 TL bakiye
 3. Var ise eski pasaportların fotokopileri
 4. 000 Euro’luk seyahat sağlık sigortası
 5. Biyometrik fotoğraf
 6. 18 yaşından küçüklere ebeveynden ya da yasal vasisten alınmış noter onaylı muvaffakatname
 7. Vize ücretinin ödeme dekontu
 8. Davetiye, davetiyeyi gönderenin bilgileri
 9. İş yeri sahipleri ek olarak faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküsü
 10. Finansal durumu gösteren belgeler
 11. Romanya vize başvuru formu
 12. Nüfus cüzdan fotokopisi
 13. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 14. Konaklama yeri ile beraber ilgili rezervasyon bilgileri
 15. Seyahat amacını destekleyen belgeler
 16. Şoför vizesi alacaklar ek olarak teminat yazısı, uluslararası ehliyet, C2 belgesi
 17. Kamu personelleri ek olarak görev yapılan yerden alınan yazı
 18. Öğrenciler ek olarak öğrenci belgesi ek olarak sponsor bilgileri
 19. Denizci vizesi ek olarak denizci cüzdanı, Türk firmasından imza sirküleri, Romanya firmasından garanti yazısı
 20. Çalışanların maaş bordroları, SGK işe giriş bildirgesi, 4A hizmet döküm belgesi
 21. Çiftçiler ek olarak ziraat odası sicil kaydı, çiftçi belgesi

Romanya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Romanya vize randevusu almaya netlik vermek almak için harekete geçmediğiniz zaman kişiler de gereksiz gözlenen detaylar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine direk yer alarak sadece danışmanlık acentesi ile beraber birlikte hareket etmeyi kişiler de tercih edebilirsiniz.

Böylelikle de tüm sürecin kişiler ek olarak çok hep kolay sadece hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tüm durumlar olayında kapsamda dikkat etmeniz gereken önemli durum ise hangi danışmanlık acentesini tercih edeceğiniz olmaktadır.

Eğer güvenilir sadece danışmanlık acentesi arıyorsanız kişiler de bunun ek olarak Vize Burda Danışmanlık acentesi ile beraber birlikte hareket edebilmektesiniz. Bunun ek olarak sadece telefon etmeniz de yeterli olmaktadır. Böylelikle sorunsuz sadece içerikte vize randevularından diğer işlemlere değin her türlü işlem ek olarak yardım alabilirsiniz. 

Romanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Romanya vize ücreti hakkında net bilgi almaya netlik vermek almak için harekete geçmediğiniz zaman kişiler de sadece danışmanlık acentesi ile beraber iletişime geçmeyi tercih edebilirsiniz. Çünkü tüm durumlar olayında sayede kişiler de vizeleriniz ek olarak ne değin ücret ödemeniz gerektiğini net sadece içerikte öğrenebilirsiniz.

Romanya vize ücretleri çeşitli durumlara göre farklılık göstermektedir. Tüm durumlar olayında fiyatlar kişilerin de almaya netlik vermek almak için harekete geçmediğiniz vizelerin türleri ek olarak sürelerine göre değişmektedir. Kişiler de bizi aradığınız zaman almaya netlik vermek almak için harekete geçmediğiniz vize hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Romanya Vizesi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

Romanya vize almaya netlik vermek almak için harekete geçmediğiniz zaman kişilerin de biyometri işlemlerinizi eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Tüm durumlar olayında işlemler ek olarak kişilerden de biyometri fotoğraf ek olarak parmak izi benzer veriler alınmaktadır.

Lakin kişiler son 5 yıl içerisinde tüm durumlar olayında vizeleri almışsanız veriler 5 yıl boyunca tutulmaktadır. Tüm durumlar olayında nedenle de yeniden biyometri işlemlerini tamamlamanıza gerek bulunmamaktadır.

Romanya Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Romanya vize aldığınız zaman kişiler de aldığınız tüm durumlar olayında vize ile beraber birlikte farklı ülkelere de seyahat edebilirsiniz. Tüm durumlar olayında kapsamda gidebileceğiniz ülkeler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Portekiz
 2. Slovakya
 3. Slovenya
 4. Yunanistan
 5. Almanya
 6. Avusturya
 7. Belçika
 8. Çek Cumhuriyeti
 9. Macaristan
 10. Letonya
 11. Danimarka
 12. Estonya
 13. Fransa
 14. Hollanda
 15. İspanya
 16. İsveç
 17. İtalya
 18. Litvanya
 19. Lüksemburg
 20. Malta
 21. Polonya

Üçüncü Ülke Vatandaşları İçin Romanya Vizesi Almak

Romanya vizesi almak almaya netlik vermek için harekete geçmediğiniz zaman Türk vatandaşı olmanız benzer sadece zorunluluk bulunmamaktadır. Lakin kişiler üçüncü ülke vatandaşı yer alarak Türkiye’de yaşıyorsanız da vizelerinizi alabilirsiniz. Bunun ek olarak kişilerin sadece tüm durumlar olayında ülke içerisinde oturma izninizin bulunması gerekmektedir. Lakin oturma izniniz bulunuyorsa kişiler de vizelerinizi sorunsuz sadece içerikte alabilirsiniz.