Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler Vize Burda Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sayesinde bu vizeye son derece kolay bir şekilde sahip olmaktadır. Vize işlemlerinde kolay ve pratik çözümler için Vize Burda sizlere her zaman en iyi hizmeti sunacaktır.

 Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmak istediğiniz seyahat için hiç vakit kaybetmeden Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Amerika vizesi ile ilgili yapmanız gereken tüm işlemler Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi güvencesi altında yapılacaktır.

 Amerika vizesi nasıl alınıyor? Amerika vize işlemleri için neler gerekli? Amerika vizesi için yapılması gerekli olan işlemlerin hangi kurallar çerçevesinde yapılması gereklidir? Amerika vizesi için hesapta ne kadar para olması gerekir? Amerika vizesi ile nerelere gidiliyor? Ya da Amerika vizesi almak isteyen kişilerin başvuru yapması gereken merciler nereler olacaktır? Gibi Amerika vizesi ile ilgili olarak pek çok soru Amerika seyahatine çıkmak isteyen turist adayları tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır.

 Bu yazımızda Amerika vizesi işlemleri konusunda sizlere yol göstermekteyiz. Eğer sizin de yakın bir zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ne yapmak istediğiniz bir seyahat planınız var ise bu yazımız sizler için son derece faydalı olacaktır.

 Amerika Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 Amerika vize işlemleri nasıl yapılmaktadır? Bu işlemleri başlatmak için ne gibi adımları takip etmek gerekli olacaktır? Ya da Amerika vizesi almak için başvurulması gereken ilk yer neresi olmalıdır? Şeklinde soru ve sorunlarınız için ilk olarak yapılması gereken şeylerden biri Vize Burda vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcilerinden biriyle bir an önce iletişime geçmek olacaktır.

 Herhangi bir ülkeye bize başvurusu yaparken elbette ki önemli bir takım hususlara uygun bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Amerika Birleşik Devletleri için de bir vize başvurusunda bulunurken diğer ülkelere yapmanız gereken vize başvurularından farklı olarak işlemlerinizi belli kurallar içerisinde yapmanız son derece büyük bir önem taşır. Gerek bu vize için vermeniz gereken fotoğraf ölçüleri olsun gerekse işlem detayı ile ilgili farklı şeyler olsun herkes için farklı standartlar söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcilerine bu aşamada ihtiyacınız olacak.

 Amerika Birleşik Devletleri vize başvurusu için vize Danışmanlık Hizmetleri merkezinizin yönlendirmeleri ile birlikte ilk olarak başvuru sürecine büyükelçilikler ya da konsolosluklar aracılığıyla girebilirsiniz. Fakat bu noktada şunu da iyi bilmeniz gerekir ki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da konsolosluklarının yabancılar ve göçmenler vize işlemleri birimi son derece yoğun çalışan bir birimdir. Hal böyle olunca da Amerika Birleşik Devletleri’ne bir vize başvurusunda bulunmak amacıyla bu birim tarafından bazı aracı kurumlara yönlendirilebilirsiniz.

 Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da konsoloslukları yabancılar ve göçmenler vize işlemleri birimi çok büyük bir yoğunluk içindeyse sizlere bir takım seyahat acenteleri ya da vize başvuru merkezlerine yönlendirecektir. Söz konusu olan aracı kurumlar Amerika vizesi vermeyi yetkisine sahip olan kurumlardır. Eğer ki Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ya da konsolosluklarının bulunduğu bir ilde yaşamıyorsanız bu aracı kurumlardan vize başvurusu yapmak bizim için son derece mantıklı ve faydalı olacaktır.

 Amerika vize işlemleri için yapılması gerekenler adım adım şu şekilde olacaktır;

  • Amerika vizesi ön başvurusu yapmak
  • Amerika vize başvuru formu doldurmak
  • Amerika vize talep dilekçesi yazmak
  • Amerika vize evraklarını eksiksiz bir şekilde toplamak

 Amerika vize işlemleri için ilk olarak yapmanız gereken ön başvuru elektronik ortamda yapılacaktır. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği’nin sizleri daha yakından tanımak için hazırlamış olduğu bir takım sorulara yanıt vermek amacıyla Amerika vize başvuru formunu doldurmanız gerekli olur. Burada sizden istenen tüm sorulara doğru bir şekilde cevap vermeniz son derece büyük bir önem taşır. Neden diye soracak olursanız çünkü bu cevapların her biri belgelerle desteklenmek durumundadır. Sonuç olarak Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi bu cevapların her birini daha sonra sizden istenecek olan belgelerle bir araya getirerek doğru olup olmadığını tespit etmek üzere inceleme altına alacaktır.

 Amerika Vize Randevusu Hakkında

 Amerika vize randevusu hakkında detaylı bir bilgi almak için Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizlere yol gösterecektir. Ancak bu konu ile ilgili olarak en önemli ve can alıcı noktaları sizlere aktaracak olursak, Amerika Birleşik Devletleri’nin vize almak için ilk önce izlemeniz gereken yolun Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminden bir vize randevusu oluşturmak olduğunu bilmeniz gerekir.

 Zaten son derece yoğun olarak çalışan bu birim vize işlemlerinde mutlaka randevu sistemi olmadan herhangi bir işlem yapmamaktadır. Ve sonuç olarak Amerika vize işlemlerini başlatacak olan ön başvuru kaydı Amerika vize randevusu sırasında alınır. Bu sebepten dolayı da Amerika vize işlemleri için bir başlangıç noktası olarak vize randevusu almanız son derece büyük bir önem taşımaktadır.

 Amerika Vizesi Almak İçin Neler Gerekli?

 Amerika vizesi almak için neler gerekli sorusuna gelecek olursak Amerika vize evrakları hususunda sizlere bir takım önemli bilgiler aktarmak durumundayız. Amerika vize işlemleri ilk olarak bir başvuru süreci ile başlar. Bu başvuru sürecinin devamında birtakım belgelerin eksiksiz bir şekilde Amerika büyükelçiliğine ulaşması son derece büyük bir önem taşır. Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işlemleri biriminin sizden istemiş olduğu evraklar için ilk olarak söyleyeceğimiz şeyler arasında;

 Pasaport, nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi adli sicil kaydı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve genel olarak maddi durumunuza dair bir takım bilgiler içerecek olan evraklar olacaktır. Bu konuya biraz daha açıklık getirmek gerekirse Amerika Birleşik Devletleri sizden vize işlemleri için güncel bir pasaport isteyecektir. Bu istenen pasaportun Amerika seyahati sonrası da en az 3 aylık daha kullanılabilir bir pasaport olması dikkate alınacak olan şartlar arasında yer alır. Aynı zamanda söz konusu olan pasaportun arkadan 2 sayfası boşluk olmak zorundadır. Bununla birlikte çektireceğiniz fotoğraf da bir takım özelliklere bağlı olarak tercih edilmelidir. Amerika vize fotoğraf ölçüsü 5×5 boyutlarındadır. Arkası beyaz fonlu ve biyometrik olarak 2 adet şeklinde belirlenmiş olan bu fotoğrafın söz konusu belgeler arasında yer alması son derece önemli olacaktır.

 Amerika vize işlemleri için gerekli belgeler arasında mutlaka maddi durumunuzu belli eden bir maaş bordrosu ya da aylık olarak elinize geçen para miktarının belirtilmiş olduğu bir banka hesap cüzdanı istenecektir. Amerika seyahati içerisinde harcamanız gereken meblağa uygun bir paranız olup olmadığı bu aşamada tespit edilmek üzere bu belgeler sizden istenecektir.

 Amerika Vize fiyatları

 Amerika vize fiyatları ile ilgili olarak Amerika ülkesine yapılacak olan seyahatin türü önemlidir. Ayrıca kişilerin yaş grupları bu noktada oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Mesela 6 yaşından küçük çocukların vize ücretinden muaf olup olmayacağı ya da 25 yaşından küçük olan gençlerin vize ücretlerinin ne gibi ölçütlerde değişkenliğe uğrayacağı farklı olabilir.