Bulgaristan vizesi için başvuruda bulunacak olan umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için artık işlemler biraz daha kolay hale gelmiş bulunmaktadır. Nasıl mı? Çünkü artık Bulgaristan vize işlemlerinizi yürütürken destek alabileceğiniz bir vize Danışmanlık Hizmetleri merkeziniz var. Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri 7/24 sizlerle birlikte olarak Bulgaristan vizesi alma sürecinizi en kısa süre ile sınırlı tutarak hızlı bir şekilde vizenizi elinize almanızı hedefler. Bu aşamada bu vize danışmanlık hizmetleri merkezinin sizlere sunacağı en büyük hizmetlerden biri Bulgaristan seyahat belgeleri gibi gerekli olan belgeleri sizler için düzenleyecek olmasıdır.

 Bulgaristan seyahat belgeleri konusunu biraz daha açıklığa kavuşturacak olursak Bulgaristan ülkesi sınırları içerisinde yapacağınız konaklama hizmet bedelinin faturası Bulgaristan vize evrakları içerisinde bulunması gerekir. Aynı zamanda Bulgaristan’a gitmek için kullanacağınız vasıta için de bir evrak belirtmeniz gerekli olacaktır. Ve tüm bunların yanı sıra Bulgaristan için bir seyahat sağlık sigortası poliçesine de ihtiyacınız olacaktır. Bütün bu evraklar bir araya toplanarak genel adıyla Bulgaristan seyahat belgeleri olarak anılır.

 Bulgaristan seyahat belgeleri hazırlama sürecinde bu konu ile ilgili olarak hiçbir şekilde suya sabuna dokunmadan işlem yapma fırsatı Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi sayesinde sizlere sunulur. Ve böylece bu seyahatin belgeleri sırası içerisinde gerekli olan pek çok işlem bu vize danışmanlık hizmetleri merkezi temsilcileri sayesinde halledilmiş olacaktır.

 Bulgaristan seyahat belgelerinin yanı sıra başka pek çok evrak hazırlamak da bu aşamada son derece büyük bir önem taşıyacaktır. Bulgaristan vizesi başvurusu ve Bulgaristan vizesi için birtakım dilekçeler yazmak gibi durumlar da söz konusu olduğu için zorlanacağınız pek çok konuda Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri merkezi temsilcileri sizlerle 7 gün 24 saat boyunca ilgilenecektir.

 Bulgaristan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

 Bulgaristan vize işlemleri nasıl yapılır hususunda sizlere adım adım takip etmeniz gereken bir maddelendirme yapacak olursak şunları söylemek gerekir;

  • Bulgaristan vizesi ön başvurusu
  • Bulgaristan vize talep dilekçesi
  • Bulgaristan vize başvuru formu
  • Bulgaristan vizesi için gerekli evrak hazırlığı

 Bulgaristan vize işlemleri söz konusu olduğu zaman ilk olarak bilmeniz gerek3 gereken şey vize başvuru sürecine başlamak amacıyla bir ön başvuru yapılması gerektiği olacaktır.

 Bulgaristan vizesi için ön başvuru kaydı oluşturduktan hemen sonra adım adım ilerleyecek olursak karşımıza vize talep dilekçesi yazmak zorunda olduğumuz çıkar. Bulgaristan vize talep dilekçesi yazmaya başlamadan hemen önce Bulgaristan için hangi vize türünü kullanacağınızı karar vermiş olmanız gerekir. Çünkü Bulgaristan vize talep dilekçesinde Bulgaristan’da gerçekleştirmek İstediğiniz tüm faaliyetleri yazmak durumundasınız.

 Bulgaristan vizesi için başvuru formu oluşturmak verdiğiniz bilgiler doğru olduğu takdirde son derece kolay bir işlem olarak karşınıza çıkacaktır. Bulgaristan Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi sizlerden bir takım bilgiler ister. Bu amaçla da sizlere bir takım sorular yöneltmek için Bulgaristan vize başvuru formunu hazırlamıştır. Bu aşamada kaynak göstereceğiniz belgeler bu ülkeye gidebilmeniz için gerekli olan vizeyi almak adına hazırlayacağınız resmi belgelerdir. Yani Bulgaristan vize başvuru formu çerçevesinde Kesinlikle her soruya tam ve doğru yanıtlar vermek zorundasınız.

 Bulgaristan vize işlemleri hazırlayacağınız belgelerin Bulgaristan hükümetine sunulması ile birlikte son bulur. Daha sonra geriye kalan tek şey Bulgaristan Büyükelçiliği ya da konsoloslukları yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminin dosyanızı incelemesi olacaktır. Bulgaristan vize işlemleri Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından dosyanızı incelenmesi ve onaylanıp onaylamamasının sizlere bildirilmesi şeklinde sona erer.

 Bulgaristan Vize Randevusu Hakkında Bilgi

 Bulgaristan vize randevusu hakkında bilgi edinmek son derece önemli olacaktır. Neden diye soracak olursanız Bulgaristan vize başvurusu için Bulgaristan vize randevusu almak zorunda kalacağınız muhtemeldir. Bu sebepten dolayı Bulgaristan vize randevusu almak için Bulgaristan Büyükelçiliği ya da Bulgaristan konsoloslukları yabancılar ve göçmenler vize işleri birimine müracaat etmeniz söz konusu olacaktır.

 Bulgaristan vize randevusu neden bu kadar önemlidir diye soracak olursanız da belirtmemiz gereken en önemli şey Bulgaristan vize başvurusunun buradan yapılacak olmasıdır. Bir önceki başlık altında da söz ettiğimiz gibi Bulgaristan vizesi almak için izleyeceğiniz adımlardan en önemlisi ve ilki Bulgaristan vizesi için bir ön kayıt oluşturmak olacaktır. Bulgaristan vizesinin ön kaydı ise Bulgaristan vize randevusu alma aşamasında alınır.

 Bulgaristan Vize İşlemleri İçin Neler Gerekli?

 Bulgaristan vize işlemleri için neler gerekli konusuna göz atacak olursak bu noktada işin içine resmi evraklar girecektir. Sözünü edeceğimiz evrakların bazıları internet üzerinden e-devlet sisteminden alınabilecek olan evraklarken bazıları ise mutlaka bizzat gidip kişinin kendisinin alması gereken resmi evraklardır.

 Kişinin bizzat gidip resmi makamlardan alması gereken evraklar ilk olarak nüfus kayıt örneği olacaktır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kişinin bağlı bulunmuş olduğu nüfus dairesi üzerinden alınır. Bu belgenin mutlaka ıslak imzalı ve ilgili makamdan onaylı olması gerekir. Yani bu belgede herhangi bir yerden internet çıktısı alınması söz konusu bile değildir. Aynı şekilde en az 3 aylık giriş çıkış gözüken bir banka hesap cüzdanı fotokopisi de aslıdır şeklinde ıslak imzalı ve onaylı olarak bankadan alınması gerekir. Bunun yanı sıra adliyeden adli sicil kaydının alınması da resmi evraklar içerisinde istenecektir.

 Bulgaristan vizesi için vermeniz gereken fotoğrafın da bir takım özelliklere sahip olan bir fotoğraf olması gereklidir. Bulgaristan Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi belirlemiş olduğu fotoğraf ölçülerini 3×5 ve 4×5 şeklinde yapmıştır. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri Bulgaristan vize evrakları içerisinde geçecek olan fotoğrafın beyaz fon üzerinde çekilmiş olması olacaktır. Bulgaristan Büyükelçiliği vize işlemleri için verilecek olan fotoğrafın mutlaka biyometrik bir fotoğraf olmasına önemser.

 Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikamet belgesi gibi evrakları internette e-devlet sistemi üzerinden alabilirsiniz. Ancak nüfus cüzdanı fotokopinizin ya da çıktığınızın mutlaka renkli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisi ya da çıktısı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve pasaport gibi belgelerle birlikte bir araya getirilerek kapalı bir zarfa konulmalıdır.

 Bulgaristan vize evrakları içerisinde mutlaka yer alması gereken bir Diğer husus da 4A hizmet dökümü ile maaş borcunuz olacaktır. Bu belgeleri de çok kolay bir şekilde e-devlet sistemine giriş yaparak alabilirsiniz.

 Bulgaristan hükümeti bu aşamada sizden bir güvence isteyecektir. Bu konuda maddi imkânlarınızın sınırları son derece büyük bir önem taşır. Üzerinizde bulunan bir ev tapusu ya da araç ruhsatı ya da içerisinde yüklü bir miktarda para olan bir banka hesap cüzdanı bu aşamada İşinize yarar.

 Öğrenci olarak Bulgaristan’a turistik seyahat yapmak istiyorsanız öğrenci belgenizi ibraz etmeniz son derece önemlidir. Aynı zamanda okuldan izinli olduğunuza dair bir belge getirmeniz de Bulgaristan vize evrakları arasında çok büyük bir önem taşıyacaktır.

 Bulgaristan Vize Fiyatları

 Bulgaristan vize fiyatları Bulgaristan’a gitmek için aldığınız vize türüne göre değişik şekillerde ücretlendirilir. Çeşitli yaş grupları için de Bulgaristan vize ücretleri farklı bir şekilde sınıflandırılacaktır.