Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi, Dubai, Acman, Resü’l-Hayme, Füceyre, Şarika ve Ummül-Kayveyn adında 7 emirlikten oluşan bir ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri için kişiler BAE vizesi alarak tüm bu emirliklere giriş hakkına sahip olsalar da özellikle Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde emirliği Dubai olduğu ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret etmesi sebebiyle bu vize Dubai vizesi olarak da adlandırılmaktadır.

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu seyahatleri için vize uygulaması olup olmadığını merak ederken, Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportundan birine sahip olan kişiler, Dubai’ye 90 günü geçmemesi takdirde vizesiz bir şekilde seyahat edebilmektedir. Ancak Umuma Mahsus pasaport sahibi kişilerin bu seyahatleri için Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Uzun süreli vize başvuruları içinse tüm vatandaşlar vizeye tabi tutulmaktadır.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai’ye çeşitli amaçlarla seyahat etmek isteyen ve bunun için vizeye tabi tutulan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu vize için yapacak oldukları başvuruları seyahatleri öncesinde mutlaka tamamlaması ve Türkiye’de vizeye sahip olarak bu seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Dubai vizesi nasıl alınır? Sorusuna yanıt olarak; Kişiler vize başvuruları için doğru vize türüne başvuru yapmalıdır. Bu nedenle de öncelikle seyahat amacının belirlenmesi ve bu amaca uygun vize türüne başvurulması gerekmektedir. Vize başvurusu için kişiler, kendilerinden talep edilen gerekli evrak listesini öğrenerek bunun üzerine tüm bu evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır.

Dubai vizesi için turistik amaçlarla Dubai’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler Dubai e-vize alabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri veya Dubai vizesi online bir vize olması sebebiyle kişiler tüm başvuru süreçlerini online olarak gerçekleştirmelidir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi tarafından verilen bu vize için kişilerin bu idarenin web sitesi üzerinden başvurularını oluşturması gerekirken, elektronik olarak hem online form hem de sisteme evrak yüklemesi yapılabilmektedir.

Gerekli evrakları hazırlayan kişiler, bu gerekli evrakları resmi web sitesi üzerinden sisteme yüklemelidir. Renkli tarama ile sisteme yüklenmesi istenen bu belgelerin yanı sıra kişiler online vize başvuru formunu da doldurmalıdır. Bu sayede Dubai vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Başvurunun olumlu sonuçlanması sonucunda kişiler vizelerine yine elektronik ortamdan sahip olmakta, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi, kişilerden almış olduğu –posta adreslerine bu vizeyi göndermekte ve kişiler bu vize ile seyahat edebilmektedir.

Dubai online vize sayesinde Dubai’ye seyahat etmeyi planlayan kişiler bu planlarını kolay bir vize başvuru süreci ile gerçekleştirebilmektedir. Özellikle herhangi bir vize başvuru merkezine veya diplomatik temsilciliğe gidilmesine gerek olmaması sebebiyle oldukça avantajlıdır.

Vize Burda olarak, sizlere en kaliteli vize danışmanlık hizmetlerini sunmaktayız. Firmamızı tercih ederek tüm bu başvuru sürecinde gerekli tüm önemli adımları sizler adına büyük bir titizlik ve profesyonellikle yerine getirmekteyiz. Sürecinizi yakından takip eden uzman ekibimiz, tüm süreçte sizler için gerekli adımları gerçekleştirmektedir.

Firmamızı tercih ederek en uygun fiyatlı vize danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilir, Dubai vizesi için gerekli evrakların hazırlanması, teslimi, başvuru formu, gerekli işlemler gibi tüm önemli hususlarda uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.  Hiç yorulmadan sizin adınıza yönetilen ve en başarılı şekilde gerçekleştirilen vize sürecinizi sonlandırabilir, zorlanacağınız tüm durumlardan kurtularak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu da tıpkı vize başvurusunda olduğu gibi bu emirliğe seyahat etmek isteyen kişiler için vize sürecinde en çok merak edilen adımlardan biridir. Ancak Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından online olarak yani e-vize formatında verildiği ve tüm süreç elektronik ortamdan gerçekleştirilebildiği için kişilerden vize randevusu da talep edilmemektedir.

Bu süreçte özellikle gerekli evrakların tesliminin sistem üzerinden yapılması, başvuru formunun online olarak doldurulması ve vize başvurusu için parmak izi taraması talep edilmemesi sebebiyle kişilerin bizzat yetkili birime giderek başvuruda bulunması gerekmemektedir. Resmi web sitesi üzerinden online başvuru formunun doldurulması ve gerekli evrakları renkli taranmış bir şekilde tamamen istenildiği gibi ve eksiksiz sisteme yüklenmesi halinde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemektedir.

Vize danışmanlık hizmetlerimizden yararlanarak tüm vize sürecinizi yakından takip edecek ve gerekli tüm adımları itinayla gerçekleştirecek uzman ekibimiz sayesinde bu süreçte büyük uğraşlar göstermeden ve uzun bir süreç geçirmeden tüm adımları Vize Burda güvencesi ve kalitesine emanet ederek vizenize en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Vize Burda olarak, uzun yıllardan beri müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışı ile en uygun fiyatlarla vize danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Vize sürecinizde ihtiyacınız olabilecek tüm hizmetlerimizden yararlanabilir, özellikle vize başvurunuz için son derece mühim olan gerekli evraklar ve vize başvuru formu konusunda uzman ekibimiz sayesinde en doğru şekilde süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Vize alarak Dubai’ye seyahat gerçekleştirmek isteyen ve seyahat planına kadar bu süreci tamamlamak isteyen kişiler için özellikle bu başvuru sürecinin uzamaması için en önemli husus gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak hazırlanmasıdır. Hatta gerekli evrakların eksik veya hatalı olması başvurunun reddine dahi sebep olabilmektedir.

Bu nedenle de kişiler, vize başvuruları için kendilerinden talep edilen gerekli evrakları doğru bir şekilde öğrendikten sonra eksiksiz ve talep edildiği şekilde hazırlamalı, tamamlamalı ve ardından online başvuru sistemi üzerinden renkli taranmış bir şekilde sisteme yüklemelidir.

Dubai vizesi online bir vize olmanın yanı sıra özellikle kişilerin çok az gerekli evrak ile başvuruda bulunabildiği bir vizedir. Bu nedenle de kişiler için bu süreç diğer vizelere nazaran çok daha kolay gerçekleştirilebilmektedir. Dubai vizesi için gerekli olan evraklar ise şöyledir;

  • Pasaport: Dubai seyahatinin sonlanması ve Türkiye’ye dönüşün ardından en az 6 ay daha geçerli olması gereken ve 10 yıldan eski olmaması gereken pasaportun içerisinde kişilerin bilgilerinin ve fotoğrafının yer aldığı pasaport sayfalarının tamamının net ve anlaşılır bir şekilde renkli taranmış hali
  • Fotoğraf: Fotoğraf hususunda diğer vizelerden farklı olarak herhangi bir boyut sınırlaması bulunmamakta ve herhangi bir arka plan rengi talep edilmemektedir. Bunun yanı sıra kişilerin yalnızca tek bir fotoğraf çektirmesi yeterlidir. Bu fotoğrafın da renkli taranmış bir şekilde sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
  • Önlü arkalı renkli taranmış nüfus cüzdanı

Dubai Vize Ücretleri

Dubai’ye seyahat etmeyi planlayan kişilerin ödemeleri gereken çeşitli Dubai vize ücretleri bulunmaktadır. Dubai vize ücreti yani konsolosluk harç ücreti için kişilerin başvurduğu seyahat süresi ve giriş sayısına uygun vize türüne başvuru yapması gerekmektedir. BAE vize ücreti için kişilerin başvurduğu vize süresi ve bu vizenin giriş sayısına göre ödemeleri gereken tutar değişmektedir. Bu bilgiler ışığında 2022 yılında güncel Dubai vize ücretleri şöyledir;

  • Dubai Başvuru Hizmet Bedeli: 10 USD
  • 30 Günlük Çok Girişli Dubai vize ücreti: 393 USD
  • 30 Günlük Tek Girişli Dubai vize ücreti: 147 USD
  • 90 Günlük Çok Girişli Dubai vize ücreti: 716 USD
  • 90 Günlük – Tek Girişli vize Dubai ücreti: 467 USD

Bu ücretlerin yanı sıra kişilerin vize danışmanlık hizmeti alması durumunda en uygun fiyatlarla firmamız hizmet vermektedir.