Cezayir vizesi almak için başvuruda bulunacak olan umumi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bir takım işlemler yapmak durumundadır. Bu işlemler için Vize burada Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizlere yardımcı olacaktır. Cezayir vizesi başvuru sürecine girmek için ilgili makamlardan bir takım olaylar alınması söz konusudur. Cezayir Büyükelçiliği ya da Cezayir Başkonsolosluğu yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi bu konuda başvuruda bulunmanız gereken kurum ve kuruluşlardır.

 Cezayir Büyükelçiliği ya da Cezayir konsoloslukları Ankara ve İstanbul’da yer alan kurumlar olarak hizmet verir. Ancak Cezayir Büyükelçiliği ya da cezayı başkonsolosluğunda son derece büyük bir yoğunluktan da söz etmek mümkün olacaktır. Bu aşamada Cezayir vizesi veren bir vize başvuru ofisinden ya da bir seyahat acentesine de başvuruda bulunabilirsiniz.

 Hangi kurum ve kuruluşların Cezayir vizesi verebileceği ve bu kurum ve kuruluşların hangi illerde mevcut olduğu konusunda Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizlere yardımcı olur. Ayrıca Cezayir vizesi başvurusu yaparken ve Cezayir vizesi için gerekli olan evrakları hazırlarken de Vize Burda vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri 7 gün 24 saat boyunca sizlere hizmet vermek için canla başla çalışacaktır.

 Cezayir Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 Cezayir vize işlemleri nasıl yapılmaktadır sorusunu sormadan önce ilk olarak belirtmek durumunda olduğumuz şeylerden biri Cezayir vize türleri olacaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü Cezayir vize türleri hakkında bilgi sahibi olmazsanız Cezayir vize işlemleri sırasında ne gibi evraklar hazırlamanız gerektiğini de bilemezsiniz. Bunun için ilk başta vize danışmanlık hizmetleri merkezi temsilcinizle birlikte oturup Cezayir vizesi için hangi türler geçerli hangileri alınırsa sizin için daha iyi olur gibi hususlarda konuşmanız gerekir.

Örneğin Cezayir ülkesine gidip herhangi bir etkinliğe ya da konferansa katılacaksınız. Bu aşamada katılacağınız etkinliğin mutlaka bir bileti olması ve bu biletin belgeler arasında ibraz edilmesi söz konusu olacaktır. Ya da Cezayir ülkesinde ticaret yapmak istiyorsunuz ve bunun için ticari bir vize alacaksınız. Cezayir vize işlemleri için ticari bir takım belgeler hazırlamanız da Cezayir Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi için son derece büyük bir önem taşıyacaktır. Bu sebepten dolayı ilk olarak Cezayir ülkesine gideceğiniz vize türünü belirlemeniz oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkacaktır.

 Cezayir vize türleri hakkında bilgi sahibi olup bir karara vardıktan hemen sonra Cezayir vize başvurusuna başlayabilirsiniz. Bu başvuru sürecinde Cezayir ülkesi için alacağınız vize türüne bağlı olarak da bir vize talep dilekçesi yazmanız istenecektir. Bu başvuru dilekçesi Cezayir hükümeti tarafından incelenmek üzere Cezayir’de gerçekleştirmek istediğiniz her ne faaliyet varsa ona dair bir gerekçe niteliğinde olacaktır. Cezayir bizde talep dilekçesinin ardından Cezayir vizesi başvuru formu ve gerekli evraklar gelir. Cezayir vizesi başvurusu için sırasıyla yapacağınız işlem şu şekilde olmalıdır.

  • Cezayir vizesi ön kayıt
  • Cezayir vizesi başvuru formu
  • Cezayir vize talep dilekçesi
  • Cezayir vizesi evrak hazırlığı

 Cezayir vizesi almak için gerekli olan işlemler adım adım bu şekilde ilerlemelidir. Bu süreç içerisinde Kafanıza takılan her bir konuyu detaylı bir şekilde Vize Burada Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ile birlikte görüşebilirsiniz. Aynı zamanda Cezayir vizesi başvurusu sırasında yapılması gerekli olan her ne varsa Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından yapılacaktır.

 Cezayir Vize Randevusu Hakkında Bilgi

 Cezayir vize randevusu hakkında bilgi almak bu aşamada oldukça büyük bir önem taşır. Bir önceki başlık altında belirtmiş olduğumuz gibi Cezayir vize işlemleri hususunda izlemeniz gereken yol haritasında belirtilen ilk madde Cezayir vizesi ön kaydıdır. Cezayir vizesi ön kayıt için sistem randevu üzerinden ilerlemektedir. Elektronik ortamda Cezayir vizesi randevusu alırken karşınıza çıkacak olan bir ön başvuru ekranından söz etmek de bu aşamada sizin için son derece önemli olacaktır. İnternet üzerinden Cezayir vize randevusu alırken bir ön kayıt formu oluşturarak Cezayir vize başvuru sürecini de başlatmış olabilirsiniz.

 Cezayir Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi Cezayir vize randevusu ile birlikte yapmış olduğunuz bu ön başvuru kaydını inceleyerek sizleri belirli bir gün ve saat içerisinde Cezayir Büyükelçiliği ya da Cezayir Konsolosluğuna bekliyor olacaktır. Ancak burada bilmeniz gereken en önemli hususlardan biri de Cezayir vizesi için bir randevu almadan kesinlikle Cezayir Büyükelçiliği ya da Cezayir konsolosluklarına kabul edilmeyeceğinizdir.

 Cezayir Vize İşlemleri İçin Neler Gerekli?

 Cezayir vize işlemleri için neler gerekli konusuna değinecek olursak bu bağlamda karşımıza bir takım resmi evrakların hazırlanması gerektiği çıkar. Cezayir vize evrakları Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından takip edilecektir. İşin en güzel tarafı ise Cezayir seyahat belgeleri Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından son derece pratik ve hızlı bir şekilde hazırlanabilir.

 Cezayir seyahat belgeleri hususunda sizleri biraz olsun aydınlatacak olursak; Cezayir vize evrakları arasında geçecek olan seyahatinize ait bir takım belgelerden söz edebiliriz. Cezayir ülkesinde konaklama yapmayı tercih edeceğiniz bir otel rezervasyonu ya da herhangi bir konaklama yeri için yapılacak olan rezervasyon Cezayir seyahat belgeleri arasında en önemlilerinden biridir. Bu rezervasyon ücreti ödenmiş olan bir konaklama yerine ait olmalıdır. Aynı zamanda Cezayir ülkesine hangi vasıta ile gideceksiniz o şirkete ait bir fatura bu seyahatin ciddiyetini gösterir. Bu sebepten dolayı Cezayir seyahat belgeleri kapsamında Cezayir’de kalacağınız otelin rezervasyonu ile Cezayir’e seyahat edeceğiniz belgeler toparlanmalıdır.

 Cezayir seyahat belgeleri kapsamında aynı zamanda seyahat sağlık sigortası poliçesi ve sağlık raporu gerekli olacaktır. Tüm bu işlemler Vize Burda vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından yapılır.

 Arkası beyaz fonlu olmak üzere 2 adet biyometrik fotoğrafınız en az 3 aylık olacak şekilde ibraz edilmelidir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, onaylı bir şekilde ıslak imzası bulunmakla birlikte bu belgeler arasında yer almak durumundadır.

 Cezayir vize işlemlerinde gerekli olan belgeler arasında pasaportunuzla son derece büyük bir önem taşır. Bu noktada kesinlikle günü geçmiş bir pasaport kabul edilmeyecektir. Cezayir seyahati sonrasında da en az iki ülke daha gezilebilecek olan bir pasaport tercih edilmelidir. Ancak geçmiş yıllara ait bir pasaport da güncel pasaportunuzun yanı sıra işinize yarayabilir. Bunun nedeni ise tamamen daha önce yurt dışına çıkmaya hak kazandığınızda dair kullanılmış olan pasaportların tebliğ edilerek kanıt gösterilmesi olacaktır.

 Cezayir vize evrakları arasında çalışan kişilerin maaş bordrosu bu seyahati gider olarak karşılayıp karşılayamayacaklarına dair bir gösterge olarak istenir. Eğer ki Cezayir’e seyahat etmek isteyen kişi çalışmıyorsa araç ruhsatı veya ev tapusu ya da bankada yüklü bir miktarda parasının olması etkili olacaktır. Bu sebepten dolayı en az 3 aylık banka hareket özeti ve turist adayının üzerine kayıtlı olan malların tapusu veya ruhsatı istenir.

 Cezayir Vize Fiyatı

 Cezayir vize fiyatı Cezayir’e seyahat etmek isteyen kişinin yaşı ve vize türüne göre değişecektir