Belçika vizesi işlemlerini nasıl yapacağım diye düşünüp endinizi sıkmanıza hiç gerek yok. Çünkü artık Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi gibi sizlere hep destek tam destek tanıyacak olan bir vize danışmanlık hizmetleri merkezi var. Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi tüm vize işlemlerinizi en kısa süre içerisinde halletmeniz için çeşitli olanaklarla her zaman yanınızda olacaktır.

Bu durumu Belçika vizesi üzerinden örneklerle açıklayacak olursak, Belçika vizesi almak isteyen bir Türk vatandaşı hele ki bu vizeyi ilk defa alıyorsa bir takım konularda son derece büyük kafa karışıklıkları yaşayabilir. Mesela bunlardan biri Belçika vizesi almak için başvuruda bulunması gerekli olan yerler ya da Belçika vizesi almak için hazırlamak durumunda kalacağı bir takım evraklar olabilir. Bu noktada vize danışmanlık hizmeti merkeziniz bizlere bir temsilci göndermiştir. Ve bu temsilci işlemlerinizi yaparken yeni alacağınız vize için her bir detaylı tek tek ve adım adım ilgilenir. Bu sayede Belçika vize başvurunuzu nereye yapacağınız ya da Belçika vizesi almanın koşulları neler diye çok da fazla düşünmenize gerek kalmaz.

 Belçika vizesi ile başka hangi ülkelere giriş çıkış yapılabilir? Belçika vizesi almak için işlemler nereden başlatılır? Belçika vizesi ile Almanya’ya gitmek mümkün müdür ya da Belçika vizesi ile Polonya’ya gidilir mi gibi bir takım sorular da Belçika vizesi alacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından sorulan en popüler sorular arasında yer almaktadır.

Bizler de bu konuda sizlere aydınlatmak adına Belçika vizesi hakkındaki tüm detayları tek tek sıralamış bulunmaktayız. Bu yazımızda Belçika vize işlemleri nasıl yapılıyor? Belçika vize randevusu hakkında ne gibi işlemler yapmanız gerekir? Belçika vize işlemleri için ne tür belgeler gerekli olacak ve Belçika vize işlem ücreti ne kadar gibi bir takım konularda sizleri aydınlatmış bulunmaktayız. Eğer yakın bir zaman içerisinde sizin de Belçika seyahati gibi bir planınız varsa Belçika vizesi başlığı atmış olduğumuz bu yazımız sizlere son derece faydalı olacaktır.

 Belçika Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 Belçika vize işlemleri nasıl yapılmaktadır? Gibi bir soruyla karşı karşıya geldiğimiz zaman ilk olarak sizlere vereceğimiz tavsiye Belçika vize işlemlerini başlatmak adına Belçika vizesi ön başvuru formu doldurmanız olacaktır. Çünkü Belçika vizesi almak için bir ön başvuru kaydı oluşturmak bu işlemler için ilk adım olarak görülür. Bu aşamada Belçika vize başvurusu nereden yapılır şeklinde de bir soru sorduğunuzu duyar gibiyiz. Elbette ki bu soruya cevap verecek olursak Belçika Cumhuriyeti Büyükelçiliği ya da Belçika konsoloslukları yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi departmanından söz edeceğiz.

 Belçika vize işlemlerini Belçika Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri biriminden başlattıktan sonra diğer işlemlerin de sırası için de yapılması gerektiğini bilmeniz gerekir. Ancak bu noktada sizlere belirtmemiz gereken çok daha önemli bir husus da mevcuttur. Mesela Belçika Büyükelçiliği ya da Belçika konsoloslukları yabancılar ve göçmenler vize işlemleri birimi departmanı son derece yoğun bir şekilde çalışan resmi bir kurumdur. Bu sebepten dolayı Belçika vizesi almak için günlerce ya da aylarca beklemek yerine bir takım aracı kurumlar vasıtasıyla bu işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Günümüzde Belçika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş olan Belçika vize başvuru ofisleri mevcuttur. Ya da bazı seyahat acentelerinin Belçika konsoloslukları ile anlaşmaları vardır. Böylece vize işlemlerinizi buralardan da başlatma hakkınız olacaktır.

 Belçika vize işlemleri ile ilgili olarak sizlere söylememiz gereken en önemli şeylerden bir diğer husus daha vardır. Vize işlemlerimiz için ilk olarak hangi vize türü ile bu ülkeye gitmeyi tercih edeceğiniz hususunda vize danışmanınızla birlikte bir istişare yapmak olacaktır. Bunun nedenine gelecek olursak vize işlemleri sırasında gidilecek ülkeye hangi vize türü alınacaksa ona uygun bir evrak düzenlemesi yapılması gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı Belçika ülkesine hangi vize türü ile gitmek durumunda kaldığınız son derece büyük bir önem taşıyacak olan bir husustur.

 Belçika ülkesine hangi vize türü ile çıkmak istediğinize karar vermişseniz eğer, Belçika vizesi almak için izlemeniz gereken yol şu şekilde olacaktır;

  • Belçika vize randevusu alarak Belçika vizesi ön başvuru kaydı oluşturmak
  • Belçika vize talep dilekçesi yazmak
  • Belçika vize başvuru formu doldurmak
  • Belçika vizesi için gerekli olan evrakları hazırlamak

 Belçika vizesi ile ilgili olarak söz konusu olan işlemler adım adım bu şekilde olmalıdır. Ve unutmayın ki bu süreç içerisinde Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri her zaman için 7 gün 24 saat boyunca yanınızda olarak size en iyi hizmeti sunmaya devam edecektir.

 Belçika Vize Randevusu Hakkında

 Belçika vize randevusu hakkında bilgi verecek olursak sizler için en önemli şeylerden biri bu aşamada Belçika vize randevusu almak olmalıdır. Belçika vize işlemleri kapsamında yapmanız gereken işlemler doğrultusunda ilk adım olarak belirlenmiş olan ön kayıt, işte tam da bu aşamada gerçekleşecektir. Belçika vize başvuru sürecini başlatacak olan bu adım bir ön kayıt aşamasıdır.

 Belçika Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi tarafından verilecek olan Belçika randevusu kapsamında karşınıza bir ön başvuru kayıt ekranı çıkabilir. Buradan size verilen süre içerisinde gerekli olan bilgileri girerek vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

 Belçika Vize İşleri İçin Hangi Evraklar Gerekir?

 Belçika vize işleri için hangi evraklar gerekir konusuna gelecek olursak bu konuda ilk olarak belirtmemiz gereken şeylerden biri Belçika vize talep dilekçesi ve Belçika vize başvuru formu olacaktır. Belçika vize talep dilekçesinde Belçika ülkesinde hangi vize türü ile neler yapacağınız yazar. Aynı zamanda Belçika vize başvuru formunda da Belçika hükümeti tarafından şahsi bilgileriniz sorgulanmıştır. Bu bilgilere verdiğiniz yanıtlar doğrultusunda birazdan sizlere belirteceğimiz belgeler karşılaştırılacaktır. Vermiş olduğunuz yanıtlarda herhangi bir aksaklık ya da tutarsızlık olmadığı sürece Belçika vize işlemleriniz başarıyla sürdürülecektir.

 Belçika vize işlemleri için gerekli olan şeyler 2 adet biyometrik ve beyaz fon üzerine çekilmiş olan fotoğraf, savcılıktan alınmış olan tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydı ve yeni bir pasaport diyebiliriz.

 Elbette ki Belçika vize işlemleri için gerekli olan evraklar bu kadarla da sınırlı değil. Mesela maddi durumunuzun Belçika hükümeti tarafından bilinmesi gerekli olacaktır. Bu sebeple maaş borcunuz ya da maaşınız yoksa mal mülk beyanı ya da bankada bulunan güncel hesabınızdan bir örnek sunmanız son derece büyük bir önem taşır.

 Nüfus cüzdanı fotokopinizin veriliş şekli bu hususta son derece büyük bir önem taşıyacaktır. nüfus cüzdanınızın arkalı ve önlü olmak şartı ile renkli fotokopisi ya da çıktısı gerekmektedir. Bunun yanı sıra nerede ikamet ediyorsanız ikamet yeriniz, Belçika seyahat belgeleri ve seyahat sağlık sigortası poliçesi gibi belgeler Belçika hükümetine sunulması gerekli olan belgeler arasında yer alır.

 

Belçika Vize Fiyatları

 Belçika için alacağınız vize türüne göre Belçika vize fiyatları farklı olacaktır. Bu konuyu Vize Burda ile görüşebilirsiniz