Avustralya vizesi için müracaat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkeye turist olarak gitmek için bir takım işlemlere tabi tutulacaktır. Bu noktada Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri sizlere en kaliteli ve güvenli hizmet sunmak üzere 7 gün ve 24 saat boyunca istediğiniz her an için bilgi vermek için hazır olacaktır. Zaten bu işlemler sürekli olarak birtakım değişkenlere de bağlı olmak kaydıyla farklılık gösteren işlemlerdir. Bu sebepten dolayı bu işlerde yetkinliği olan ve daha önce vize işlemleri konusu ile ilgili olarak eğitim almış hem de en güncel vize işlemleri ile ilgili danışmanlar her zaman için işinize yarar.

 Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi, Avustralya vize başvurusu yapmak için müracaat ettiğiniz zaman sizlere ilk olarak bir takım sorular yöneltir. Mesela bu yolculuktaki amacınız nedir? Avustralya ülkesinde yapmak istediğiniz seyahat ne tür bir seyahat olacak ya da hangi vize türü ile Avustralya ülkesini ziyaret etmek gibi bir niyetimiz var? İlk olarak bu konuda tam bir karara varmış olursanız Avustralya ülkesi için yapacağımız vize işlemleri de bu hususta şekillenir.

 Avustralya vizesi için gerekli olan işlemler neler? Avustralya vize başvuru süreci ne şekilde işler? Avustralya vizesi almak için hangi evraklara ihtiyaç duyarız? Avustralya vizesi ile Polonya’ya gidilir mi? Avustralya gittim ülkesine vize almak için ne gibi kurallara dikkat etmek gerekli olacaktır? Ya da Avustralya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı gibi pek çok soru ve sorun bu makalede tartışılmaktadır. Eğer ki sizin de önümüzdeki günler için Bir Avustralya seyahat planınız varsa Avustralya vizesi başlıklı bu yazı sizin için son derece faydalı bir yazı olacaktır. Hazırsanız Avustralya vizesi hakkında gerekli olan tüm bilgileri sizlere aktarmış olduğumuz bu makalemizle başlayalım.

 Avustralya Vize İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 Avustralya vize işlemleri nasıl yapılmaktadır şeklinde bir soru ile Avustralya vizesi konumuza giriş yapacak olursak ilk olarak bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlemeniz gerektiğinden söz etmek daha doğru olur. Öncelikle Avustralya vizesi almak isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kesinlikle vize işlemleri konusunda bilgi sahibi olmak için vize Danışmanlık Hizmetleri merkezinden yardım Alması gerekli olacaktır.

 Genel olarak bu konu ile ilgili Türk vatandaşlarının kafasına kazınmış olan bir soru olarak Avustralya Türklere vize veriyor mu ya da Avustralya’ya gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize almaya ihtiyacı var mı gibi sorular mevcuttur. Bu konuda belirtmeliyiz ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka Avustralya ülkesine giriş yapabilmek için vizeye ihtiyacı olacaktır. Neden diye soracak olursanız Çünkü Avustralya ülkesi ile Türkiye arasında herhangi bir vizesiz giriş çıkış anlaşması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu sebepten dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Avustralya ülkesini ziyaret etmek için kesinlikle vize başvurusu yapması söz konusu olacaktır.

 Avustralya vize işlemleri içinde ilk olarak gerçekleştirilmesi gereken şeylerden biri Avustralya vizesi ön başvuru kaydı oluşturmak olacaktır. Avustralya Büyükelçiliği ya da Avustralya konsoloslukları bulunan bir ile bizzat Avustralya Büyükelçiliği ya da Avustralya konsolosluklarına giderek bu işlem başlatılır. Avustralya Başkonsolosluğu ya da Avustralya Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işlemleri birimi Avustralya ülkesi için yapacağınız ziyarete vize verecek olan kurumlardır. Aynı zamanda Avustralya Büyükelçiliği ya da Avustralya konsolosluklarında çok fazla sıra varsa yoğunluk dolayısıyla bu birimler sizleri aracı kurumlar olan vize başvuru ofislerine yönlendirebilir. Avustralya vizesi verme yetkisine sahip olan vize başvuru ofisleri ya da seyahat acenteleri Avustralya vize başvuru onayınızı yapabilir. Avustralya vize işlemleri şu şekilde ilerler;

  • Avustralya vizesi ön başvuru kaydı
  • Avustralya vize talep dilekçesi
  • Avustralya vize başvuru formu
  • Avustralya vizesi için evrak hazırlığı

 Avustralya vize işlemleri kapsamında geçen bu işlemleri adım adım takip ederek en kısa süre içerisinde Avustralya vizenize sahip olabilirsiniz.

 Avustralya Vize Randevusu Hakkında

 Avustralya vize randevusu hakkında hazırlamış olduğumuz bu başlık altında sizlere Avustralya vize randevusunun nasıl alındığını ve bu randevunun ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. Avustralya vize randevusunun önemi bu işlemi yapacak olan Avustralya Büyükelçiliği ya da Avustralya konsolosluklarının son derece yoğun bir şekilde çalışıyor olması nedeniyle randevu sistemi ile çalışmasıdır. Yani randevunuz olmadığı zaman vize işlemlerinizi yapmak için çok uzun kuyruklara girerek oldukça büyük bir bekleyiş sürdürmeniz gerekir. Ve hiçbir zaman büyükelçiliğe ya da konsolosluğa gittiğinizde direkt olarak aynı gün içerisinde randevunuz yoksa işleminiz alınmaz. Bu sebepten dolayı Avustralya ülkesinin seyahat etmeye karar verdiğiniz an itibariyle Avustralya vize randevusu almak yapacağınız en akıllıca davranış olacaktır.

 Avustralya vize randevusu almak için Avustralya Büyükelçiliği ya da Avustralya Konsolosluğu yabancılar ve göçmenler vize işleri birimi hizmetinizde olacaktır. Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ile bu işlemleri yürütebilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde alabileceğiniz bu randevu sayesinde Avustralya vize işlemleri için ilk şart olan Avustralya vizesi ön başvuru kaydını oluşturmak mümkün olacaktır.

 Avustralya Vize İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekli Olacaktır?

 Avustralya vize işlemleri için hangi evraklar gerekli olacaktır hususunda sizlere belirtmemiz gereken ilk evraklar; tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 adet biyometrik fotoğraf ve güncel pasaport olacaktır. Avustralya vize işlemleri için evrak hazırlığının ilk aşamasında sözünü etmiş olduğumuz bu evrakları kapalı bir zarf içerisinde koymanız gerekir. Daha sonra ikamet belgesi, çalışanlar için maaş bordrosu ya da genel olarak maddi durumu belirten bir evrak, seyahat sağlık raporu ya da seyahat sağlık sigortası gibi belgeler hazırlanmalıdır.

 Avustralya seyahat belgeleri de bu noktada son derece büyük bir önem taşır. Avustralya seyahat belgeleri olarak bu ülkeye gitmeyi tercih etmiş olduğunuz hava yolu şirketinden alınmış olan parası ödenmiş bir fatura ve bu ülkede kalacağınız otelin rezervasyonu olacaktır. Avustralya seyahat belgeleri için çok fazla düşünmenize ve zaman harcamanıza hiç gerek yoktur. Çünkü bu işlemlerin tamamıyla Vize Burda Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri ilgilenir.

 Sözünü etmiş olduğumuz bu evrakların her biri Avustralya vize başvuru dilekçesi ve Avustralya vize talep formu ile birlikte Avustralya büyükelçiliğine verilmek durumundadır. Avustralya Büyükelçiliği yabancılar ve göçmenler vize işlemleri birimi departmanı bu evrakların her birini tek tek inceleyecektir. Yapılan bu inceleme ve araştırma sonucunda Avustralya ülkesine yapmış olduğunuz vize talebi kabul edilir ya da edilmez. Avustralya vizesi almaya hak kazanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize evrak hazırlığı sürecini başarı ile atlatmış ve Avustralya vize harcını yatırmış olan kişilerdir. Böyle bir durumda Avustralya vizesi en az 5 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde sahibine ulaşır.

 Avustralya Vize Harcı Ne Kadar?

 Avustralya vize harcı ne kadar konusu ile ilgili olarak güncel fiyatlandırmalar söz konusudur. Avustralya turistik vize ile Avustralya’nın diğer vize türleri farklı fiyatlarda olacaktır. Bunun için Vize Burda ile iletişime geçebilirsiniz.