Arnavutluk vize randevu nasıl alınır? Eğer Arnavutluğa gitme planlarınız varsa ve daha önceden vize almamışsanız bu konuda aklınızda pek çok soru işareti olması muhtemeldir. Eğer randevu almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, adımlarınızı daha doğru bir şekilde atabilir, böylece daha kısa sürede vize elde edebilirsiniz.

Böylece vizenizin reddedilmesi ihtimalini en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Berlin’dir. Orta Avrupa’da yer almakta olup her sene gerek turizm gerekse iş, eğitim gibi sebeplerle ile pek çok kişiyi çekmektedir. Berlin dışında Frankfurt, Hamburg, Stuttgart, Düsseldorf ve Köln de önemli şehirler arasındadır.

14 eyaletten meydana gelen Arnavutluk’da iki serbest şehir vardır. Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi olması, tarihi ve kültürel güzellikleriyle de oldukça güzel bir yapısı vardır. Eğer buraya gitmek istiyorsanız, bir vizenizin olması şarttır.

Schengen vizesi de dahil olmak üzere işlemlerinizi hızlı, problemsiz ve rahatça halletmek istiyorsanız, Vize Burda size en iyi olanakları teklif etmektedir. Başvuru sürecini yakından takip ederek, en başarılı sonuçları almanıza yardımcı olur.

Arnavutluk Vize Randevu Türleri

Arnavutluk vize randevu farklı tiplere sahiptir. Bu nedenle başvurmadan önce bunları bilmeniz gerekir. Eğer gitme amacınıza doğru bir başvuru yaparsanız daha doğru bir şekilde müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hangi seçeneklerin olduğunu merak ediyorsanız şu gibi seçenekler yer alır;

 1. Transit vize: Eğer Arnavutluğa üçüncü bir ülkeye gitmek için gelecekseniz bu vize türü gerekir.
 2. D tipi vize: 90 günden fazla çalışma ya da aile birleşimi yapacaksanız buna başvurmak gerekir.
 3. Kısa süreli eğitim: 90 günden az olan eğitim faaliyetleri, stajlarda başvuru yapılır.
 4. Turizm: 90 günden az bir süre tatil yapmak istiyorsanız, Arnavutluk turist vizesi alınması gerekir.
 5. Konferans vizesi: Sportif faaliyet ya da kültürel etkinliklerde bu vize türüne başvuru yapılmaktadır ve 90 güne kadar verilmektedir.
 6. Ticari vize: İş ve fuar için Arnavutluğa gidenlere verilen vize türüdür. 90 günü aşmayan bir yapıya sahiptir.

Bu bakımdan Schengen vizesi sadece bir seçeneğe sahip değildir. Gitme amacınız neyse buna uygun bir şekilde müracaat işlemlerini yapmanız gerekir. Eğer başvuru amacınızı hedefinize uygun bir şekilde yapmazsanız olumsuz yanıt almanız muhtemeldir.

Ayrıca başvuru işlemlerini yapmadan önce bir takım belgelerin olduğu da unutulmamalıdır. Ancak bunlar başvuru türüne göre değişebilir. Dolayısıyla ayrı şekilde incelenmelidir. Arnavutluk vize ücreti de yaşa ve farklı türlere göre farklılık arz edebilir.

Arnavutluk Vize Şartları

Vize şartları her ülkede farklılık gösterir. Bu nedenle bir ülkeye müracaat etmek istiyorsanız, şartlarının neler olduğunu bilmeniz gerekir. Arnavutluk vize şartları bu bakımdan farklılık gösterebilmekte olup şu şekildedir;

 1. Başvuru için randevu, minimum 15 gün önce alınmalıdır.
 2. Arnavutluk yolculuğu yapmadan minimum 3 ay önce pasaport ve vizeler geçerli olmalıdır.
 3. Schengen başvurusu ilk kez olacaksa parmak izi gerekir. 5 sene geçerlilik süresine sahip oldukları için eğer zamanı geçmişse de parmak izi yeniden verilmelidir.
 4. Arnavutluk vize randevusu alındıktan sonra gerekli belgelerin tümü hazırlanmalı, eksiksiz bir şekilde verilmelidir.
 5. Pasaportun geçerlilik süresi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 6. Arnavutluk vizesinde kullanılabilecek boş sayfalar bulunmalıdır.

Schengen vizesi için müracaat etmek istiyorsanız, bunları da bilmeniz gerekir. Daha doğru bir şekilde müracaat ederseniz olumlu yanıtlar alabilirsiniz.

Vize Burda ile iletişime geçerseniz, gerekli işlemlerin hepsini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Arnavutluk Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Arnavutluk vize randevusu alıp başvuruya gittikten sonra bir takım belgeleri teslim etmeniz gerekir. Bunlar eksik ya da hatalı olursa işlemlerin süresi uzar. Bu nedenle tamamlanması ve böylece gitmesi gerekir;

 1. Bulunuyorsa belediye tarafından onaylanan davet mektubu
 2. Geliri yeterli olmayan çalışanlar, öğrenciler, işsizler, şirket sahipleri için sponsor dilekçesi
 3. Son üç aya dair faaliyet belgesi
 4. Sigortalı çalışanlar için SGK döküm belgesi
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. E-devlet ya da nüfus müdürlüğünden alınabilecek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 7. Seyahat amacı, gidiş-dönüş tarihlerini belirten, firma antetli kağıdına yazılan dilekçe
 8. İmza sirküleri
 9. Çalışan firmaya dair faaliyet evrakı
 10. Arnavutluk vize başvuru formu
 11. Son 3 ay içinde alınmış olan 2 biyometrik fotoğraf
 12. Seyahat sağlık sigortası
 13. Kira kontratı, araç ruhsatı ve kredi kartı gibi belgelerin fotokopisi
 14. Arnavutluk’da konaklama bilgileri

Ayrıca farklı evraklar da gerekebilir. Arnavutluk vize randevusu aldıktan sonra tarih gelene kadar bunların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Eksik olması başvurunun kabul edilmemesine yol açabileceği gibi dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Eğer Arnavutluğa giden kişilerin hesabında yeterli bakiye yer alıyorsa, Arnavutluk vize randevusu sponsor olmadan da gerçekleştirilebilir.

Arnavutluk Vize Ücreti Ne Kadar?

Arnavutluk vize ücreti ne kadar? Vize ücreti ülkeden ülkeye gör farklılık gösterebilmektedir. Arnavutluğa gitmeden önce de bu sorunun yanıtı kişiler tarafından düşünülebilir. Ücretler harç için 80 euro şeklindedir. Lakin 6 ile 12 yaş arasında olan kişiler için 40 euro’ya düşer.

Ancak fiyatların içerisine fotokopi masrafı, başvuru formu ücreti gibi başlıklar dahil değildir. Arnavutluk vize ücreti bu bakımdan yaşa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuru öncesinde fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi elde etmeniz mümkündür.

Çalışma Vize Ücreti

Arnavutluk’da çalışmayı hedefliyorsanız, doğrudan buna yönelik bir çalışma vizesi almanız gerekir. Bunun dışında farklı bir vize alırsanız, fark edilmeniz halinde büyük problemler yer alabilir.

Eğer uzun süreli bir çalışma olacaksa Arnavutluk vize ücreti 80 euro’dur. Başvuru işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması en büyük şarttır.

Arnavutluk Öğrenci Vizesi

Arnavutluk’da kısa ya da uzun süreli bir şekilde eğitim görmek istiyorsanız, buna yönelik bir eğitim vizesi almanız gerekir. Öğrenciler bu durumda Arnavutluk vize ücreti ne kadar sorusunu düşünebilir.

Uzun ve kısa süreli eğitim vizeleri 80 euro olup buna Erasmus programı da dahildir. Bu bakımdan herhangi bir farklılık yer almaz. Ancak evrakların tamamen eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Arnavutluk Vize Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Arnavutluk vize başvurusu oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Eğer vize almazsanız, Arnavutluğa girmeniz de olası değildir. Eğer başvuruyu nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsanız öncelikle konsolosluklara müracaat etmeniz mümkündür. Sonuçların alınması konsoloslukların yoğunluğu, resmi tatiller gibi bazı sebeplere göre farklılık arz edebilmektedir.

Ancak konsolosluklar tek çözüm de değildir. Konsolosluklar danışmanlık merkezlerine de konu hakkında yetki verebilmektedir. Bunlardan yararlanarak da işlem yapmanız mümkündür.

Vize Burda, Arnavutluk vize randevusu alındıktan sonra tüm işlemleri sonuna kadar ilgili bir şekilde takip etmektedir. Evraklarınızı eksiksiz ve tam bir şekilde teslim edebilir, kısa sürede gerekli tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Profesyonel olarak çalışan Vize Burda, başarılı bir vize başvurusu yapmanıza olanak tanımaktadır. Eğer iletişime geçerseniz, Arnavutluk vizesi hakkında gerekli bilgileri alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Arnavutluğa gitme amacınıza göre size en iyi vize başvurusu işlemlerini yapabilir, kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.