Almanya vize randevu nasıl alınır? Eğer Almanya’ya gitme planlarınız varsa ve daha önceden vize almamışsanız bu konuda aklınızda pek çok soru işareti olması muhtemeldir. Eğer randevu almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, adımlarınızı daha doğru bir şekilde atabilir, böylece daha kısa sürede vize elde edebilirsiniz.

Böylece vizenizin reddedilmesi ihtimalini en düşük seviyeye indirebilirsiniz. Ülkenin başkenti ve en büyük kenti Berlin’dir. Orta Avrupa’da yer almakta olup her sene gerek turizm gerekse iş, eğitim gibi sebeplerle ile pek çok kişiyi çekmektedir. Berlin dışında Frankfurt, Hamburg, Stuttgart, Düsseldorf ve Köln de önemli şehirler arasındadır.

14 eyaletten meydana gelen Almanya’da iki serbest şehir vardır. Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi olması, tarihi ve kültürel güzellikleriyle de oldukça güzel bir yapısı vardır. Eğer buraya gitmek istiyorsanız, bir vizenizin olması şarttır.

Schengen vizesi de dahil olmak üzere işlemlerinizi hızlı, problemsiz ve rahatça halletmek istiyorsanız, Vize Burda size en iyi olanakları teklif etmektedir. Başvuru sürecini yakından takip ederek, en başarılı sonuçları almanıza yardımcı olur.

Almanya Vize Randevu Türleri

Almanya vize randevu farklı tiplere sahiptir. Bu nedenle başvurmadan önce bunları bilmeniz gerekir. Eğer gitme amacınıza doğru bir başvuru yaparsanız daha doğru bir şekilde müracaat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hangi seçeneklerin olduğunu merak ediyorsanız şu gibi seçenekler yer alır;

 1. Transit vize: Eğer Almanya’ya üçüncü bir ülkeye gitmek için gelecekseniz bu vize türü gerekir.
 2. D tipi vize: 90 günden fazla çalışma ya da aile birleşimi yapacaksanız buna başvurmak gerekir.
 3. Kısa süreli eğitim: 90 günden az olan eğitim faaliyetleri, stajlarda başvuru yapılır.
 4. Turizm: 90 günden az bir süre tatil yapmak istiyorsanız, Almanya turist vizesi alınması gerekir.
 5. Konferans vizesi: Sportif faaliyet ya da kültürel etkinliklerde bu vize türüne başvuru yapılmaktadır ve 90 güne kadar verilmektedir.
 6. Ticari vize: İş ve fuar için Almanya’ya gidenlere verilen vize türüdür. 90 günü aşmayan bir yapıya sahiptir.

Bu bakımdan Schengen vizesi sadece bir seçeneğe sahip değildir. Gitme amacınız neyse buna uygun bir şekilde müracaat işlemlerini yapmanız gerekir. Eğer başvuru amacınızı hedefinize uygun bir şekilde yapmazsanız olumsuz yanıt almanız muhtemeldir.

Ayrıca başvuru işlemlerini yapmadan önce bir takım belgelerin olduğu da unutulmamalıdır. Ancak bunlar başvuru türüne göre değişebilir. Dolayısıyla ayrı şekilde incelenmelidir. Almanya vize ücreti de yaşa ve farklı türlere göre farklılık arz edebilir.

Almanya Vize Şartları

Vize şartları her ülkede farklılık gösterir. Bu nedenle bir ülkeye müracaat etmek istiyorsanız, şartlarının neler olduğunu bilmeniz gerekir. Almanya vize şartları bu bakımdan farklılık gösterebilmekte olup şu şekildedir;

 1. Başvuru için randevu, minimum 15 gün önce alınmalıdır.
 2. Almanya yolculuğu yapmadan minimum 3 ay önce pasaport ve vizeler geçerli olmalıdır.
 3. Schengen başvurusu ilk kez olacaksa parmak izi gerekir. 5 sene geçerlilik süresine sahip oldukları için eğer zamanı geçmişse de parmak izi yeniden verilmelidir.
 4. Almanya vize randevusu alındıktan sonra gerekli belgelerin tümü hazırlanmalı, eksiksiz bir şekilde verilmelidir.
 5. Pasaportun geçerlilik süresi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 6. Almanya vizesinde kullanılabilecek boş sayfalar bulunmalıdır.

Schengen vizesi için müracaat etmek istiyorsanız, bunları da bilmeniz gerekir. Daha doğru bir şekilde müracaat ederseniz olumlu yanıtlar alabilirsiniz.

Vize Burda ile iletişime geçerseniz, gerekli işlemlerin hepsini kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Almanya vize randevusu alıp başvuruya gittikten sonra bir takım belgeleri teslim etmeniz gerekir. Bunlar eksik ya da hatalı olursa işlemlerin süresi uzar. Bu nedenle tamamlanması ve böylece gitmesi gerekir;

 1. Bulunuyorsa belediye tarafından onaylanan davet mektubu
 2. Geliri yeterli olmayan çalışanlar, öğrenciler, işsizler, şirket sahipleri için sponsor dilekçesi
 3. Son üç aya dair faaliyet belgesi
 4. Sigortalı çalışanlar için SGK döküm belgesi
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. E-devlet ya da nüfus müdürlüğünden alınabilecek tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 7. Seyahat amacı, gidiş-dönüş tarihlerini belirten, firma antetli kağıdına yazılan dilekçe
 8. İmza sirküleri
 9. Çalışan firmaya dair faaliyet evrakı
 10. Almanya vize başvuru formu
 11. Son 3 ay içinde alınmış olan 2 biyometrik fotoğraf
 12. Seyahat sağlık sigortası
 13. Kira kontratı, araç ruhsatı ve kredi kartı gibi belgelerin fotokopisi
 14. Almanya’da konaklama bilgileri

Ayrıca farklı evraklar da gerekebilir. Almanya vize randevusu aldıktan sonra tarih gelene kadar bunların eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Eksik olması başvurunun kabul edilmemesine yol açabileceği gibi dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Eğer Almanya’ya giden kişilerin hesabında yeterli bakiye yer alıyorsa, Almanya vize randevusu sponsor olmadan da gerçekleştirilebilir.

Almanya Vize Ücreti Ne Kadar?

Almanya vize ücreti ne kadar? Vize ücreti ülkeden ülkeye gör farklılık gösterebilmektedir. Almanya’ya gitmeden önce de bu sorunun yanıtı kişiler tarafından düşünülebilir. Ücretler harç için 80 euro şeklindedir. Lakin 6 ile 12 yaş arasında olan kişiler için 40 euro’ya düşer.

Ancak fiyatların içerisine fotokopi masrafı, başvuru formu ücreti gibi başlıklar dahil değildir. Almanya vize ücreti bu bakımdan yaşa göre değişkenlik gösterebilmektedir. Başvuru öncesinde fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi elde etmeniz mümkündür.

Çalışma Vize Ücreti

Almanya’da çalışmayı hedefliyorsanız, doğrudan buna yönelik bir çalışma vizesi almanız gerekir. Bunun dışında farklı bir vize alırsanız, fark edilmeniz halinde büyük problemler yer alabilir.

Eğer uzun süreli bir çalışma olacaksa Almanya vize ücreti 80 euro’dur. Başvuru işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması en büyük şarttır.

Almanya Öğrenci Vizesi

Almanya’da kısa ya da uzun süreli bir şekilde eğitim görmek istiyorsanız, buna yönelik bir eğitim vizesi almanız gerekir. Öğrenciler bu durumda Almanya vize ücreti ne kadar sorusunu düşünebilir.

Uzun ve kısa süreli eğitim vizeleri 80 euro olup buna Erasmus programı da dahildir. Bu bakımdan herhangi bir farklılık yer almaz. Ancak evrakların tamamen eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir.

Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılabilir?

Almanya vize başvurusu oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Eğer vize almazsanız, Almanya’ya girmeniz de olası değildir. Eğer başvuruyu nasıl yapabileceğinizi düşünüyorsanız öncelikle konsolosluklara müracaat etmeniz mümkündür. Sonuçların alınması konsoloslukların yoğunluğu, resmi tatiller gibi bazı sebeplere göre farklılık arz edebilmektedir.

Ancak konsolosluklar tek çözüm de değildir. Konsolosluklar danışmanlık merkezlerine de konu hakkında yetki verebilmektedir. Bunlardan yararlanarak da işlem yapmanız mümkündür.

Vize Burda, Almanya vize randevusu alındıktan sonra tüm işlemleri sonuna kadar ilgili bir şekilde takip etmektedir. Evraklarınızı eksiksiz ve tam bir şekilde teslim edebilir, kısa sürede gerekli tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Profesyonel olarak çalışan Vize Burda, başarılı bir vize başvurusu yapmanıza olanak tanımaktadır. Eğer iletişime geçerseniz, Almanya vizesi hakkında gerekli bilgileri alabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Almanya’ya gitme amacınıza göre size en iyi vize başvurusu işlemlerini yapabilir, kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.